Trening mentalny - siłownia dla twojego umysłu

cykliczne zajęcia treningu mentalnego dla drużyn sportowych, grup artystycznych i wszystkich, którzy potrzebują wsparcia

Co jakiś czas wśród trenerów, rodziców, pasjonatów sportu pojawiają się pytania:

 

Co jest powodem tego, że często w ważnych meczach nie gramy tak dobrze jak na treningach ?

 

Jak to się dzieje, że czasem brak nam ochoty na mocny trening, choć wiemy, że mistrzowie trenują ciężej od innych ?

 

Co jest powodem, że czasem trener sadza nas na ławce, choć wydaje nam się, że powinniśmy grać dalej ?

 

Dlaczego trening umiejętności piłkarskich na boisku nie wystarcza dzisiaj do tego, by zostać legendą piłki ?

 

Firefly mózg trening znak zapytania 71821
Firefly trening umysłu 91803

Prawdopodobnie większość z nas zgodnie potrafi odpowiedzieć na powyższe

pytania – Za wszystko odpowiada głowa. Tam mieści się centrum dowodzenia naszymi myślami, emocjami i zachowaniem.

Kolejne pytanie, jak już wiemy, że to głowa to:

 

Jak sprawić by działała tak jak my chcemy, by pracowała dla nas i naszych celów?

 

 I tutaj odpowiedź jest jedna – wprowadzić trening dla głowy, trening kompetencji mentalnych

Czym jest, a czym na pewno nie jest trening mentalny ?

 

Wiele osób utożsamia trening mentalny z magicznymi sztuczkami, które w jednej chwili zamieniają słabego piłkarza w mistrza. Inni boją się pracy nad mentalnością, kojarząc ją z uciążliwą i długoterminową terapią psychologiczną. Jeszcze inni podchodzą do tematu z absolutnym dystansem i przekonaniem, że mentalność mistrza jest czymś, co się po prostu ma lub nie i koniec. Nasze wieloletnie doświadczenia ze sportu, biznesu i sztuki, jak również edukacja w kierunku treningu mentalnego, pedagogiki i rozwoju osobistego oferują prostą i skuteczną formę rozwijania umiejętności mentalnych sporowca, artysty i każdego kto chce więcej. Trening mentalny jest pracą nad rozwojem umiejętności. Tak jak można trenować pamięć czy technikę piłkarską lub biceps na siłowni, tak też można trenować koncentrację, panowanie nad swoimi emocjami, efektywną komunikację czy też pewność siebie. Wystarczy wiedzieć, jak to robić i regularnie ćwiczyć. Efekty pojawiają się tak jak w przypadku każdego innego treningu. Choć prawdą jest, że każdy z nas „naturalnie” rozwija swoje umiejętności mentalne, zmagając się z różnymi sytuacjami życiowymi, to jednak świadoma i usystematyzowana praca przynosi zawsze zdecydowanie większe korzyści, zarówno na arenie sportowej jak i w życiu zawodnika.

Jak to działa w praktyce

 

Program treningu mentalnego Malinowego Grodu to cykl zajęć, realizowanych co dwa tygodnie w przestrzeniach naszej placówki. Zajęcia trwają zawsze dwie godziny w bezpiecznych i komfortowych warunkach a ich główne założenie to:  „przez zabawę, mimo chodem, trenujemy kompetencje mentalne” wszystko z wykorzystanie technik i  narzędzi,  z których korzystają najlepsi sportowcy, wielcy mistrzowie. Trenujemy następujące obszary naszego „centrum dowodzenia” czyli głowy z którą wspólnie dąży do mistrzostwa: 

Pozostałe strony

Kontakt

Rezerwacje i grupy zorganizowane

Chcesz zorganizować na terenie Malinowego Grodu imprezę zamkniętą lub przybyć grupą zorganizowaną? Zadzwoń, przygotujemy się na waszą wizytę.